Do przekazywania danych do Systemu Informacji Medycznej (SIM) zobowiązane są podmioty wykonujące działalność leczniczą. Dane przekazywane do SIM obejmują szeroki zakres informacji. Przekazywanie danych do SIM, szczególnie w przypadku korzystania z usług podwykonawców (np. w zakresie diagnostyki laboratoryjnej), powinno odbywać się zgodnie z określonymi wytycznymi.
W regionie kujawsko-pomorskim rusza Regionalne Repozytorium Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Docelowo obejmie ono kilkadziesiąt podmiotów z regionu, w tym 15 placówek prowadzonych przez samorząd województwa oraz w drugim etapie 22 inne placówki medyczne z województwa. O skali projektu świadczy fakt, że rocznie wystawiają one ponad milion dokumentów elektronicznych oraz przeprowadzają 400 tys. badań obrazowych. Dzięki centralnemu repozytorium EDM, a także takim rozwiązaniom jak: e-rejestracja czy specjalny portal – pacjenci zyskali szybki dostęp do swoich wyników. Lekarze otrzymali natomiast stabilny system do wyszukiwania i archiwizowania danych medycznych pacjentów.
Przeczytaj także:
Obejrzyj także:
Czy psychoterapeuci, którzy wykonują swoje czynności w prywatnym gabinecie, powinni raportować sesje jako zdarzenia medyczne do Systemu P1?
Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie WWW Centrum e-Zdrowia udostępniono zaktualizowaną listę tzw. reguł weryfikacyjnych. Zmiany wylistowano w metryce i opisano w najnowszej wersji pliku Excel z listą reguł. Zaktualizowany plik ze spisem reguł znajduje się w paczce .zip dokumentacji integracyjnej dla ZM w zakładce Interfejsy.
Kto obowiązkowo przekazuje dane do SIM? Jakie dane trzeba przekazać do SIM? W jaki sposób przekazać dane do SIM? Zapoznaj się z przygotowaną instrukcją.
© Wydawnictwo Wiedza i Praktyka