Do 10 października przyjmowane są zgłoszenia startupów medycznych, uczestniczących w programach Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii dla Zdrowia (EIT Health), do konkursu Szybka Ścieżka (Fast Track) EIC Accelerator. Złożenie aplikacji do EIT Health to szansa na możliwość wsparcia mentorskiego od ekspertów EIT Health i pominięcie tzw. krótkiej oceny – wymaganej standardowo w 1 etapie - aplikacji w konkursie Europejskiej Rady ds. Innowacji - EIC Accelerator.
Przeczytaj także:
Startupy z branży medycznej mogą zgłaszać zainteresowanie udziałem w konkursie Healthcare Investment Hub (HIH). To inicjatywa Polskiego Funduszu Rozwoju i PFR Ventures. Oprócz stworzenia hubu branżowego w obszarze innowacji zdrowotnych celem konkursu jest wsparcie w rozwoju projektów technologicznych i nawiązaniu nowych kontaktów biznesowych. Termin składania wniosków upływa 2 sierpnia 2024 r.
Na rynku międzynarodowym pojawia się coraz więcej projektów start-upowych opartych na medycznych rozwiązaniach cyfrowych. Zdarzeniem, który doprowadziło do obecnego boomu, był wybuch pandemii COVID-19. Spowodowała ona, że rozwiązania telemedyczne musiały być natychmiast wdrażane, natomiast występowały braki technologiczne w tym zakresie. Obecnie kolejnym zjawiskiem napędzającym e-rozwiązania medyczne jest uruchomienie sztucznej inteligencji. Powstają nowe startupy bazujące na algorytmach AI.
Z webinaru dowiesz się:
Obejrzyj wywiad z Nikolettą Buczek, Menedżerem Innowacji w Instytucie Matki i Dziecka
Rozmawia dr. Anna Gawrońska, ekspert ds. zarządzania w ochronie zdrowia
Do 1 lipca br. przyjmowane są zgłoszenia do konkursu skierowanego dla startupów medycznych, które tworzą innowacyjne rozwiązania w opiece zdrowotnej nad matką i dzieckiem. Przedsięwzięcie promuje współpracę między startupami a placówkami medycznymi – poprzez wspieranie wykorzystywania nowoczesnych technologii w zakresie diagnostyki, profilaktyki i leczenia w obszarze pediatrii i zdrowia kobiet.
© Wydawnictwo Wiedza i Praktyka