Chociaż nasz kraj dysponuje ogromnym potencjałem do wdrażania kolejnych innowacji cyfrowych w ochronie zdrowia, to wciąż jest jeszcze wiele do zrobienia – przede wszystkim w obszarze efektywnego wykorzystania już istniejących rozwiązań. Jednym z postulatów przedstawionych w „Raporcie Otwarcia – cyfrowa innowacja ratunkiem dla zdrowia” jest konieczność opracowania systemowej ścieżki finansowania świadczeń z wykorzystaniem rozwiązań AI. Poznaj pozostałe sugestie przedstawione w raporcie.
Przeczytaj także:
Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości do 10 mln zł na opracowanie innowacyjnych wyrobów medycznych. Program finansowany z KPO ma doprowadzić do rozwoju branży biomedycznej w Polsce. Organizatorem konkursu jest Agencja Badań Medycznych, a termin naboru wniosków upływa 28 października 2024 r.
Jesteśmy u progu tego, żeby technologie mogły załatać luki w dostępie do systemu ochrony zdrowia. Mogą one przełamać problem wyrównania dostępu do lekarza, niezależnie od miejsca zamieszkania pacjenta. O tym jak małe kroki, składają się na większy, innowacyjny projekt – rozmawiamy z Karoliną Tądel, Digital Health Innovation Manager w firmie Novartis.
Z webinaru dowiesz się:
Obejrzyj wywiad z Karoliną Tądel, Digital Health Innovation Manager w firmie Novartis.
Rozmawia dr. Anna Gawrońska, ekspert ds. zarządzania w ochronie zdrowia
Z webinarium dowiesz się: jakie są ogólne regulacje dotyczące sektora tzw. medtech oraz healthtech, jakie są przykłady wdrożeń innowacji w polskich placówkach ochrony zdrowia, na co zwrócić uwagę planując wdrożenie innowacji, jak zastosować sztuczną inteligencję (AI) i roboty medyczne, na co zwrócić uwagę planując rozpoczęcie badań klinicznych w placówce, jakie są obowiązki podmiotu leczniczego wynikające z najnowszej, ustawy o wyrobach medycznych.
© Wydawnictwo Wiedza i Praktyka