UE pracuje nad wprowadzeniem Europejskiej Karty Zdrowia. Ma to być skrócona wersja karty chorobowej, każdego mieszkańca Unii. Dzięki temu, w przypadku konieczności skorzystania z usług medycznych za granicą (np. w czasie wakacji), lekarz będzie miał dostęp do podstawowej danych zdrowotnych o pacjencie – jego historii choroby. Europejska Karta Zdrowia jest jednym z elementów większej całości jaką niesie ze sobą EHDS (European Health Data Space).
Z webinaru dowiesz się:
Obejrzyj wywiad z dr Pawłem Kaźmierczykiem, mecenasem z kancelarii Rymarz Zdort Maruta, członkiem Telemedycznej Grupy Roboczej, liderem grupy ds. Danych Medycznych w NRL
W ostatnim roku aż 91% placówek ochrony zdrowia zostało zaatakowanych przez ransomware – wynika z „Data Protecion Trends Raport 2023”. W 2022 roku odsetek ten wynosił 76%. Utrata wrażliwych danych może sparaliżować działalność placówek medycznych i stanowić zagrożenie dla zdrowia pacjentów. Jak się chronić? Najprostszym sposobem jest robienie kopii zapasowych!
Przeczytaj także:
Obejrzyj wideo:
Lokowanie informacji o pacjentach w chmurze, czyli w zewnętrznym centrum przetwarzania danych, to najnowsze rozwiązania IT stosowane w placówkach medycznych. Sprawdź, dlaczego warto przechowywać dane pacjentów w chmurze.
© Wydawnictwo Wiedza i Praktyka