Osoby, które zmagają się z niewydolnością serca dzięki aplikacji „DlaSerca” mogą monitorować swoje samopoczucie. Dzięki dołączeniu do społeczności osób z problemami kardiologicznymi mogą dzielić się i wymieniać doświadczeniami. Prowadząc dzienniczek kontrolują m.in. ciśnienie tętnicze, puls, masę ciała oraz ogólne samopoczucia. Aplikacja powstała we współpracy kardiologów i pacjentów, jest przydatnym narzędziem profilaktyki i dalszego leczenia.
Przeczytaj także:
HearMe i Mindgram – to dwie polskie aplikacje, które zyskały uznanie ekspertów oceniających rozwiązania międzynarodowego konkursu Google for Startups Growth Academy: AI for Health. Twórcy tych dwóch rozwiązań znaleźli się w gronie 24 startupów z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, które otrzymają niezbędne wsparcie, by jeszcze bardziej efektywnie wpłynąć na usprawnienie opieki zdrowotnej - dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji (AI).
Z zestawienia dowiesz się, jak aplikacje mobilne mogą przekładać się na pracę lekarza oraz koordynację opieki nad pacjentem. Przedstawiamy praktyczne zastosowania aplikacji mobilnych.
Informacja stała się dobrem powszechnym. Korzystając z komputera i Internetu, w ułamku sekundy możemy odszukać dowolną informację. Technologie mobilne, takie jak smartfony, jeszcze bardziej ułatwiły ten proces. Sprawdź, jak go wspierają w ochronie zdrowia.
Aplikacje i urządzenia mobilne stały się nieodłączną częścią naszej rzeczywistości. Korzyści z ich stosowania dotyczą zarówno pacjentów, jak i personelu medycznego. Krótszy czas reakcji na potrzeby pacjenta, szybsze diagnozy, skuteczniejsze metody leczenia to tylko kilka przykładowych zalet takich rozwiązań. Adam Hołubek – ekspert w zakresie digital health – przytacza ich dużo więcej w nagraniu, do obejrzenia którego zachęcamy.
Rozwój nowoczesnych technologii spowodował, że informacja stała się dobrem powszechnym. Korzystając z komputera oraz Internetu, w ułamku sekundy możemy odszukać dowolną informację. Technologie mobilne, takie jak smartfony, jeszcze bardziej ułatwiły ten proces.
© Wydawnictwo Wiedza i Praktyka