Cyberbezpieczeństwo placówek medycznych
Czy wszystkie placówki ochrony zdrowia mają obowiązek stosować wszystkie zasady dotyczące cyberbezpieczeństwa? Otóż, podmiotem odpowiedzialnym za ustalenie zasad jest administrator (ADO) czyli podmiot prowadzący daną placówkę. Powinien on zatem ustalić jakie zabezpieczenia są właściwe, biorąc pod uwagę charakter placówki i możliwe ryzyka. Inne zasady będą odpowiednie dla indywidualnej praktyki lekarskiej, a inne dla prywatnego szpitala.
- Data: 08.03.2022
Roboty programowe jako wsparcie pracy lekarza
Rynek związany z automatyzacją procesów biznesowych za pomocą robotów rośnie dynamicznie. Ze względu na swój uniwersalny charakter, ta technologia sprawdza się niemal w każdej branży. Czy roboty programowe będą źródłem wsparcia dla lekarzy?
- Data: 08.03.2022
„Cyfrowy doktor” w karetce
Pilotaż „Cyfrowego doktora” ruszy niebawem w pogotowiu w Zielonej Górze. Lekarz będzie łączył się zdalnie z ratownikami przez konsolę operatorską, uzyskując w ten sposób możliwość obserwacji tego, w czym uczestniczy zespół na miejscu. Projekt jest odpowiedzią na problemy kadrowe w ochronie zdrowia, w tym brak lekarzy w Zespołach Ratownictwa Medycznego.
- Data: 05.03.2022
Teleporada również dla osób głuchych
Teleplatforma Pierwszego Kontaktu od lutego 2022 r. ma nową istotną funkcjonalność, polegającą na usłudze tłumacza języka migowego. Dzięki temu osoby głuche mogą uzyskać informację o swoim stanie zdrowia. W wideorozmowie na żywo uczestniczy: pacjent, lekarz/pielęgniarka oraz tłumacz języka migowego.
- Data: 05.03.2022