x
Wyszukaj na stronie:
Zaloguj się
Subskrybuj
x
Aktualności
Multimedia
Dla personelu
Wzory i procedury
Archiwum newlettera
WSZYSTKIE
2024
2023
2022
Następny nr
Nr 6 - Kwiecień 2022
Poprzedni nr
Wróć do listy wydań »
Temat numeru
Okiem praktyka: Jak skanowanie kodów kreskowych z wyrobów medycznych pomaga usprawnić funkcjonowanie szpitala?
Po raz pierwszy kod kreskowy umieszczony na opakowaniu dziesięciu paczek gumy Wrigley’s Juicy Fruit wykorzystano prawie 50 lat temu. Dziś nikt nie wyobraża sobie handlu bez wykorzystania kodu kreskowego, który usprawnił proces, tak w dużych sklepach wielkopowierzchniowych, jak i w małych sklepikach osiedlowych. W jaki sposób ten kod może być stosowany w obszarze wyrobów medycznych i z uzyskaniem jakich korzyści się wiąże?
Artykuły
Czy warto digitalizować dokumentację medyczną?
Coraz częściej w placówkach medycznych następuje proces digitalizacji dokumentacji medycznej. Proces ten nie jest skomplikowany i może być źródłem określonych korzyści. Sprawdź, czy warto to robić i w jaki sposób.
Aplikacja #mojeikp w języku ukraińskim
mojeIKP to bezpłatna mobilna aplikacja, która daje dostęp do wybranych funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta. Można ją pobrać na systemy Android z Google Play lub iOS z App Store. Od niedawna aplikacja dostępna jest również w języku ukraińskim. Jeśli w telefonie użytkownik ma ustawiony język ukraiński, aplikacja automatycznie uruchomi się w tym języku.
Sztuczna inteligencja w prognozowaniu zawału serca
Naukowcy z amerykańskiego szpitala Cedars-Sinai w Los Angeles opracowali algorytm sztucznej inteligencji do prognozowania zawału serca. Algorytm wspiera pomiar tempa narastania blaszki miażdżycowej w naczyniach wieńcowych. Narastanie tej blaszki może powodować zwężanie się tętnic, utrudniając dopływ krwi do serca, co zwiększa ryzyko wystąpienia zawału.
Aktualnie przeglądasz
Kwiecień 2022 - Nr 6
Sprawdź inne nasze serwisy
© Wydawnictwo Wiedza i Praktyka