Bezpieczeństwo danych w e-dokumentacji jest istotne, ponieważ dotyczy prywatnych informacji o zdrowiu i stanie pacjentów. Naruszenie bezpieczeństwa danych medycznych może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych dla podmiotów medycznych.
Kogo obejmuje rozszerzony rozporządzeniem wykaz podmiotów uprawnionych do zakupu produktów leczniczych w hurtowniach farmaceutycznych? Jaki jest zakres produktów leczniczych, które dany podmiot może zakupić bezpośrednio w hurtowni? Jakie jest stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego w odniesieniu do wprowadzonych zmian przepisów? Dowiesz się tego z naszego webinaru. Zachęcamy do obejrzenia.
Jak przygotować placówkę w zakresie zabezpieczenia informacji? Jakie kryteria należy spełnić? Jakie obszary są kluczowe? Zapoznaj się z przygotowanym wzorem.
Standardy interoperacyjności to fundament skutecznych i efektywnych rozwiązań w e-zdrowiu. Takie standardy powinny być wykorzystywane m.in. w systemach IT klasy HIS w obszarze części szarej szpitala. Zapoznaj się z listą kontrolną i sprawdź, czy Twój system HIS jest zgodny ze standardami interoperacyjności.
Wizytę zdalną realizowaną przy użyciu systemów teleinformatycznych lub systemów łączności należy opisać w historii choroby tak samo, jak wizytę tradycyjną.
Lista kontrolna pomoże Ci sprawdzić, czy właściwie prowadzisz dokumentację medyczną teleporad.
Przepisy ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia przewidują mechanizm digitalizacji dokumentacji medycznej. Polega on na zamianie postaci papierowej dokumentacji na postać elektroniczną.
Dzięki liście kontrolnej sprawdzisz, czy właściwie prowadzisz proces digitalizacji dokumentacji medycznej w placówce medycznej.
© Wydawnictwo Wiedza i Praktyka