Do 29 maja 2024 r. konsorcja międzynarodowe mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach Programu Cyfrowa Europa (ang. Digital Europe). Tematyka konkursowa dotyczy szczegółowych zagadnień związanych z tematyką e-zdrowia, a w konsorcjach mogą wspólnie aplikować m.in. szpitale, centra medyczne, firmy i organizacje pozarządowe. Jednym z najbardziej istotnych warunków udziału w konsorcjum projektowym oraz możliwości złożenia wniosku - jest znalezienie zagranicznych partnerów z innych krajów UE. Przedstawiamy 3 programy, do których można zgłosić akces.
Wśród kilku zaproszeń do składania wniosków jest temat wspierania dostępu pacjentów do danych zdrowotnych w kontekście usług opieki zdrowotnej dla obywateli w całej UE (ang. Supporting patients’ access to their health data in the context of healthcare services for citizens across the EU).
Wnioskodawcami - którzy stworzą konsorcjum projektowe, składające aplikację w imieniu grupy podmiotów – mogą być m.in. przedstawiciele szpitali, centrów medycznych, organizacji zrzeszających pacjentów, ale też działających na rzecz pracowników służby zdrowia oraz z sektora przemysłu oraz małych i średnich firm.
Konsorcjum powinno obejmować co najmniej 5 partnerów, czyli instytucji, organizacji lub firm, reprezentujących 5 krajów, uprawnionych do udziału w Programie. Oprócz krajów UE w Programie mogą uczestniczyć przedstawiciele krajów stowarzyszonych – obecnie są to Islandia, Liechtenstein i Norwegia.
Polecamy także:
Obejrzyj także:
Wirtualny Instytut Badawczy ogłosił konkurs ofert na wyłonienie Zespołów Badawczych w dziedzinie biotechnologi i medyczn ej . Wyłonione zespoły mają pracować przez 5 lat, a następnie efekty ich prac mają zostać skomercjalizowane czyli odsprzedane potencjalnym inwestorom. Założeniem programu jest połączenie nauki i biznesu, poprzez finansowanie badań, które osiągną międzynarodowy sukces rynkowy. Prawa do efektów prac naukowców należeć będą jednak do sponsora czyli Skarbu Państwa. Otwarcie konkursu nastąpiło 10 lipca, natomiast wnioski o finansowanie będzie można składać od 2 do 13 października br. Budżet to aż 380 mln zł, a dofinansowanie wynosi 100% kosztów.
Przeczytaj także:
Walka o „złotą godzinę” - konkurs na 15 mln zł
Czym jest wielochorobowość (konkurs o 5 mln zł)?
Obejrzyj także video: